Pomoc w sprzedaży

Kupujesz nowe auto i chcesz szybko pozbyć się
starego w możliwie jak najlepszej cenie?
Zostaw to nam.

Ustalimy realną wartość rynkową Twojego samochodu, a następnie dokładnie przygotujemy auto do sprzedaży.

Przeprowadzimy profesjonalną sesję zdjęciową oraz zamieścimy ogłoszenia na portalach motoryzacyjnych.

Korzystając z naszego doradztwa w zakresie zakupu auta, możesz skorzystać również z profesjonalnej usługi sprzedaży starego samochodu. Pomożemy Ci:

  • przygotować auto do sprzedaży,
  • adekwatnie je wycenić,
  • przeprowadzić przez proces sprzedaży,
  • dopełnić wszelkich formalności.

Korzystając z naszych usług dodatkowych oszczędzasz czas i pieniądze, a przede wszystkim – oddajesz swoje sprawy w ręce profesjonalistów z doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Z przyjemnością przeprowadzimy Cię kompleksowo przez proces wyboru i finansowania nowego auta oraz pomożemy Ci w sprzedaży starego pojazdu po najlepszej możliwej cenie.

BHFinance   Szybka rozmowa

Optymalne rozwiązanie

Szeroko rozumiana branża samochodowa to prawdziwa dżungla, w której niejednokrotnie gubią się nawet ci, którzy z rynkiem usług samochodowych są za pan brat. Każdego miesiąca pojawiają się nowe firmy, usługi i oferty, z którymi ciężko być na bieżąco skupiając się na własnych projektach zawodowych, życiu prywatnym czy hobby.

Proponujemy Ci optymalne rozwiązanie, czyli kompleksową obsługę związaną z zakupem samochodu, tak abyś nie musiał tracić cennego czasu. Powiedz nam o swoich potrzebach, a zajmiemy się wszystkim od A do Z. Od pomocy w sprzedaży starego auta, przez znalezienie odpowiedniego modelu auta w najlepszej cenie, po wsparcie w sfinansowaniu zakupu.

BH Finance. Pracuj z profesjonalistami.

BHFinance   Szybka rozmowa

Jak działamy?

Analiza potrzeb klienta

Działamy w oparciu o dogłębną analizę Twoich potrzeb i specyfiki funkcjonowania Twojej firmy. Dlatego w pierwszym kroku wspólnie poszukujemy odpowiedzi na pytania o kluczowe funkcjonalności pojazdu i Twoje preferencje w tym obszarze.

Na podstawie stworzonego w ten sposób profilu, nasz zespół ekspertów konstruuje dedykowaną Twoim potrzebom ofertę marek i modeli pojazdów.

Jazdy testowe

Praktyczne sprawdzenie wybranych modeli samochodów w trasie, w różnych warunkach i dla zastosowań specyficznych dla Twojej firmy to okazja, byś przekonał się, który z nich najcelniej trafia w Twoje potrzeby. Ten krok umożliwia nam doprecyzowanie wyboru marki i modelu pojazdu.

Ostateczna decyzja o konfiguracji parametrów wybranego samochodu należy oczywiście do Ciebie.

Zamówienie i wybór formy finansowania

Znalezienie optymalnego rozwiązania w postaci samochodu w pełni odpowiadającego na Twoje potrzeby finalizuje zamówienie.

Na tym etapie poszukujemy też wspólnie najbardziej korzystnej dla Ciebie formy finansowania – by dla właściwego samochodu znaleźć odpowiednią, satysfakcjonującą Cię cenę, zawsze niższą niż przy standardowym zakupie.

Odbiór samochodu

Ostatni krok to moment, w którym odjeżdżasz swoim nowym samochodem. Asystujemy również procesie rejestracji i ubezpieczenia pojazdów, więc o żadne formalności nie musisz się już martwić.

Od tej pory możesz cieszyć się trafnym wyborem i obserwować, jak funkcjonalność odpowiadająca na potrzeby przekłada się na wyniki finansowe Twojej firmy.

Najczęściej zadawane pytania
przez naszych Klientów

Leasing to popularna forma finansowania zakupu samochodów i innych środków trwałych, będąca alternatywą dla kredytu czy płatności gotówką. Proces ten obejmuje trzy strony: sprzedawcę, leasingodawcę i leasingobiorcę. Leasingodawca nabywa przedmiot leasingu od sprzedawcy, a następnie przekazuje leasingobiorcy prawo do jego użytkowania za określoną opłatą przez czas trwania umowy. Przez cały okres leasingu przedmiot pozostaje własnością leasingodawcy. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może stać się właścicielem przedmiotu lub wykupić go za wcześniej ustaloną kwotę.

Tak, można sprzedać samochód, który jest w leasingu, ale wymaga to kilku kroków i zgody leasingodawcy. Zazwyczaj trzeba uzyskać zgodę leasingodawcy na sprzedaż pojazdu, ponieważ samochód wciąż jest własnością firmy leasingowej, a Ty jesteś jedynie jego użytkownikiem. W wielu przypadkach, przed sprzedażą konieczne będzie spłacenie pozostałej kwoty leasingu, ponieważ wartość pojazdu może nie pokrywać całej kwoty, którą jeszcze trzeba zapłacić na umowie. W niektórych przypadkach leasingodawca może pozwolić na przeniesienie umowy leasingowej na nowego właściciela, ale to zależy od warunków umowy. Często jednak, przed sprzedażą, należy wykupić samochód na własność, a dopiero później sprzedać go komuś innemu. Warto skontaktować się z leasingodawcą, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie procedury obowiązują w Twojej umowie leasingowej.

Samochody, które zazwyczaj nie podlegają leasingowi, to te starsze, zazwyczaj powyżej 5-7 lat, ponieważ ich wartość rynkowa spada, a ryzyko związane z ich użytkowaniem rośnie. Ponadto, pojazdy o niskiej wartości rynkowej również mogą być wykluczone z ofert leasingowych, ponieważ leasingodawcy preferują samochody, które mają wyższą wartość, co zmniejsza ryzyko finansowe dla obu stron. Również pojazdy specjalistyczne, jak na przykład zabytkowe, niestandardowe lub wysoce dostosowane samochody, mogą być problematyczne, ponieważ ich wartość rynkowa jest trudna do określenia, co sprawia, że stają się mniej atrakcyjne dla leasingodawców.

W przypadku tej formy umowy przedmiot leasingu pozostaje składnikiem majątkowym leasingodawcy (np. firmy leasingowej), który jest odpowiedzialny za dokonywanie odpisów amortyzacyjnych. Kosztem uzyskania przychodu dla leasingobiorcy są natomiast raty leasingowe, do których doliczany jest podatek VAT oraz opłata wstępna. Łączna kwota ustalonych opłat, pomniejszona o należny VAT, musi wynosić co najmniej tyle, ile wynosi wartość początkowa środka trwałego. Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma możliwość wykupu przedmiotu leasingu.

Aby umowa mogła zostać uznana za leasing operacyjny, musi spełniać kilka warunków:

- Czas trwania umowy nie może być krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji. Na przykład, jeśli przedmiot ma stawkę amortyzacji 20%, będzie amortyzowany przez 60 miesięcy, a więc minimalny czas trwania umowy wynosi 24 miesiące.
- Wartość wykupu przez leasingobiorcę nie może być niższa niż niezamortyzowana część wartości przedmiotu leasingu (przy zastosowaniu metody degresywnej przez leasingodawcę). Dla przedmiotu z amortyzacją 20% oznacza to, że wykup nie może być niższy niż 16% wartości początkowej po 24 miesiącach.
- Suma rat netto w całej umowie leasingowej musi być wyższa niż wartość początkowa środka trwałego.

Umowa leasingu jest traktowana jako umowa najmu, co oznacza, że jej stawka VAT wynosi 23%. Leasingodawca nabywa przedmiot umowy, a leasingobiorca otrzymuje go w użytkowanie za miesięczną ratę określoną w harmonogramie spłat. Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma prawo wykupić przedmiot najmu po preferencyjnej cenie, na przykład 1% wartości, przy umowie trwającej 36 miesięcy.

W leasingu finansowym przedmiot leasingu staje się częścią majątku leasingobiorcy, co oznacza, że to on ponosi odpowiedzialność za dokonywanie odpisów amortyzacyjnych, w przeciwieństwie do leasingu operacyjnego. Kosztem uzyskania przychodu dla leasingobiorcy może być tylko część odsetkowa raty leasingowej. Podatek VAT należy zapłacić w całości przy pierwszej racie, zaraz po odbiorze przedmiotu. Ważne jest również, że leasingobiorca staje się właścicielem przedmiotu leasingu po dokonaniu ostatniej raty.

Umowa leasingu finansowego jest traktowana jako dostawa towaru. Leasingodawca dostarcza przedmiot leasingu leasingobiorcy, wystawiając fakturę, na której znajduje się informacja, że przeniesienie własności następuje po zapłacie ostatniego czynszu zgodnie z harmonogramem umowy.

Minimalny czas trwania umowy leasingu finansowego to 6 miesięcy, ale aby leasingobiorca mógł dokonywać odpisów amortyzacyjnych, umowa musi trwać co najmniej 12 miesięcy.