Leasing finansowy
już teraz, a po zakończeniu umowy stać się jego właścicielem.
To atrakcyjna alternatywa dla kredytu.

Leasing finansowy – co to jest?
Choć leasing finansowy wiąże się z koniecznością opłacenia całego podatku VAT za przedmiot leasingu z góry, dla wybranych przedsiębiorców może okazać się dobrym rozwiązaniem. W przypadku leasingu finansowego nie istnieje instytucja wykupu auta po okresie trwania umowy – po prostu wraz z opłaceniem ostatniej raty leasingobiorca staje się właścicielem pojazdu. Poza tym, leasing finansowy opłacalny jest dla wielu firm w przypadku przedmiotów o niższej stawce VAT, np. 8 proc. Leasing finansowy stanowił będzie również dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw płacących podatek w formie ryczałtu od przychodów lub firm, które nie płacą VAT-u.
Potrzebujesz dokładnej analizy zalet i wad leasingu operacyjnego i finansowego? Zgłoś się do nas! Doświadczony doradca chętnie udzieli niezbędnych wskazówek i wybierze dla Ciebie taką formę finansowania nowego pojazdu, która adekwatna będzie do potrzeb i możliwości Twojej firmy.

Korzyści płynące z leasingu dla leasingobiorcy
Leasing finansowy, nazywany niekiedy kapitałowym lub inwestycyjnym, polega na przekazaniu przez leasingodawcę prawa do użytkowania samochodu na określony czas za odpowiednią opłatą (raty leasingowe). Czym zatem różni się od najczęściej wybieranego – leasingu operacyjnego?
Leasing finansowy w pewnym sensie przypomina kupno samochodu na kredyt, gdyż od razu staje się ono częścią majątku leasingobiorcy. Co za tym idzie – przynosi to pewne konsekwencje finansowe, które dla wybranych przedsiębiorców mogą okazać się korzystne:
leasingobiorca może odliczyć cały VAT od razu (w przypadku leasingu operacyjnego, VAT opłacany jest częściowo w każdej racie),
leasingobiorca staje się od razu właścicielem pojazdu lub innego przedmiotu leasingu (jest to ważne np. w przypadku rozliczania dotacji),
leasingobiorca może w poczet kosztów działalności zaliczyć również odpisy amortyzacyjne oraz odsetki od każdej raty leasingowej,
leasingobiorca może spłacić leasing w czasie szybszym niż 40% okresu amortyzacji (w przypadku samochodów jest to okres 24 miesięcy).

Jak działa leasing?
Nasza oferta
Jak działamy?

Analiza potrzeb klienta
Działamy w oparciu o dogłębną analizę Twoich potrzeb i specyfiki funkcjonowania Twojej firmy. Dlatego w pierwszym kroku wspólnie poszukujemy odpowiedzi na pytania o kluczowe funkcjonalności pojazdu i Twoje preferencje w tym obszarze.
Na podstawie stworzonego w ten sposób profilu, nasz zespół ekspertów konstruuje dedykowaną Twoim potrzebom ofertę marek i modeli pojazdów.

Jazdy testowe
Praktyczne sprawdzenie wybranych modeli samochodów w trasie, w różnych warunkach i dla zastosowań specyficznych dla Twojej firmy to okazja, byś przekonał się, który z nich najcelniej trafia w Twoje potrzeby. Ten krok umożliwia nam doprecyzowanie wyboru marki i modelu pojazdu.
Ostateczna decyzja o konfiguracji parametrów wybranego samochodu należy oczywiście do Ciebie.

Zamówienie i wybór formy finansowania
Znalezienie optymalnego rozwiązania w postaci samochodu w pełni odpowiadającego na Twoje potrzeby finalizuje zamówienie.
Na tym etapie poszukujemy też wspólnie najbardziej korzystnej dla Ciebie formy finansowania – by dla właściwego samochodu znaleźć odpowiednią, satysfakcjonującą Cię cenę, zawsze niższą niż przy standardowym zakupie.

Odbiór samochodu
Ostatni krok to moment, w którym odjeżdżasz swoim nowym samochodem. Asystujemy również procesie rejestracji i ubezpieczenia pojazdów, więc o żadne formalności nie musisz się już martwić.
Od tej pory możesz cieszyć się trafnym wyborem i obserwować, jak funkcjonalność odpowiadająca na potrzeby przekłada się na wyniki finansowe Twojej firmy.