Leasing
Leasing – co to jest?
- W ramach leasingu, jedna ze stron umowy (leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe).
- Korzystający z leasingu ma prawo do użytkowania przedmiotu przez określony czas. Przez cały okres trwania leasingu, przedmiot umowy pozostaje własnością leasingodawcy, natomiast leasingobiorca uiszczając cykliczne opłaty leasingowe, wykorzystuje go do swoich celów gospodarczych.
- Wysokość opłat leasingowych zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od wysokości opłaty wstępnej, uiszczanej na początku transakcji (która może się wahać od 0 do 30% wartości przedmiotu). Im wyższa opłata wstępna, tym niższe opłaty okresowe. Drugim istotnym czynnikiem jest wysokość ceny, po której leasingobiorca może nabyć przedmiot leasingu po zakończeniu umowy.
Korzyści płynące z leasingu dla leasingobiorcy
- niewielkie zaangażowanie własnego kapitału
- optymalizacja obciążeń podatkowych (tarcza podatkowa)
- możliwość rozliczenia podatku VAT
- szybsze i wygodniejsze uzyskanie środków na zdobycie pojazdu
- mniej formalności
- stałe i niezmienne opłaty możliwość przeniesienia opłat dotyczących napraw technicznych pojazdu na leasingodawcę w umowie leasingu (operacyjnego) leasingobiorca może mieć zagwarantowane prawo zakupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, za określoną z góry wartość końcową, powiększoną o podatek VAT
- korzystanie z leasingu nie jest rejestrowanie w BIK, więc nie wpływa na zdolność kredytową, potrzebną np. przy zakupie mieszkania
- leasing może być też tańszą formą zakupu auta, np. ze względu na to, że firmy leasingowe, kupując dla siebie kilkaset aut rocznie, są w stanie wynegocjować 10-20-proc. upusty
Jak działa leasing?
Wartość samochodu
Wartość auta stanowi najważniejszy parametr wpływający na wysokość rat leasingowych oraz końcową kwotę wykupu auta.
Okres leasingu
Standardowy okres trwania umowy leasingu to 2, 3 lub 4 lata. Przy takich samych parametrach wpłaty początkowej i kwoty wykupu, niższą ratę leasingową uzyskuje się przy dłuższym okresie trwania umowy.
Wpłata początkowa
Wysokość wpłaty początkowej uzależniona jest od indywidualnych możliwości i może być ustalona na poziomie od 0 do 30% wartości pojazdu. Im wyższa wpłata początkowa, tym niższa cena wykupu samochodu na własność.
Wykup samochodu
W przypadku wysokiej wpłaty początkowej, dużo niższa jest końcowa cena wykupu samochodu na własność po zakończeniu umowy leasingowej.
Na podstawie czterech powyższych parametrów przygotowywana jest oferta.
Koszt leasingu zależny jest natomiast od trzech poniższych wskaźników:
- Wysokość wpłaty początkowej
- Okres leasingowania
- Wartość wykupu
Im wyższa wpłata początkowa i niższa wartość wykupu, tym koszt raty leasingowej jest mniejszy.
Te same parametry dla okresu dwóch i trzech lat, dadzą korzystniejszą ratę niż dla okresu trzyletniego.
Nasza oferta
Optymalne rozwiązanie
Szeroko rozumiana branża samochodowa to prawdziwa dżungla, w której niejednokrotnie gubią się nawet ci, którzy z rynkiem usług samochodowych są za pan brat. Każdego miesiąca pojawiają się nowe firmy, usługi i oferty, z którymi ciężko być na bieżąco skupiając się na własnych projektach zawodowych, życiu prywatnym czy hobby.
Proponujemy Ci optymalne rozwiązanie, czyli kompleksową obsługę związaną z zakupem samochodu, tak abyś nie musiał tracić cennego czasu. Powiedz nam o swoich potrzebach, a zajmiemy się wszystkim od A do Z. Od pomocy w sprzedaży starego auta, przez znalezienie odpowiedniego modelu auta w najlepszej cenie, po wsparcie w sfinansowaniu zakupu.
BH Finance. Pracuj z profesjonalistami.
Jak działamy?
Analiza
potrzeb klienta
Działamy w oparciu o dogłębną analizę Twoich potrzeb i specyfiki funkcjonowania Twojej firmy. Dlatego w pierwszym kroku wspólnie poszukujemy odpowiedzi na pytania o kluczowe funkcjonalności pojazdu i Twoje preferencje w tym obszarze.
Na podstawie stworzonego w ten sposób profilu, nasz zespół ekspertów konstruuje dedykowaną Twoim potrzebom ofertę marek i modeli pojazdów.
Jazdy
testowe
Praktyczne sprawdzenie wybranych modeli samochodów w trasie, w różnych warunkach i dla zastosowań specyficznych dla Twojej firmy to okazja, byś przekonał się, który z nich najcelniej trafia w Twoje potrzeby. Ten krok umożliwia nam doprecyzowanie wyboru marki i modelu pojazdu.
Ostateczna decyzja o konfiguracji parametrów wybranego samochodu należy oczywiście do Ciebie.
Zamówienie i wybór
formy finansowania
Znalezienie optymalnego rozwiązania w postaci samochodu w pełni odpowiadającego na Twoje potrzeby finalizuje zamówienie. Na tym etapie poszukujemy też wspólnie najbardziej korzystnej dla Ciebie formy finansowania – by dla właściwego samochodu znaleźć odpowiednią, satysfakcjonującą Cię cenę, zawsze niższą niż przy standardowym zakupie. W ten sposób oszczędzasz nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze.
Odbiór
samochodu
Ostatni krok to moment, w którym odjeżdżasz swoim nowym samochodem. Asystujemy również procesie rejestracji i ubezpieczenia pojazdów, więc o żadne formalności nie musisz się już martwić.
Od tej pory możesz cieszyć się trafnym wyborem i obserwować, jak funkcjonalność odpowiadająca na potrzeby przekłada się na wyniki finansowe Twojej firmy.